Witamy serdecznie w serwisie internetowym firmy Nord Express - firmy transportowej specjalizującej się w przewozach pasażerskich. Jesteśmy największym prywatnym przewoźnikiem na Pomorzu Środkowym. Głównym naszym zadaniem jest zapewnienie dowozu pasażerów z regionu do Słupska i Ustki. W sezonie letnim dodatkowo obsługujemy także obszar Wybrzeża Słowińskiego - w tym znane kurorty jak Ustka, Rowy czy Łeba.

 

 

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, by dowieźć Państwa do celu bezpiecznie i na czas.

Nord Express - tanio, szybko, na czas!

Zarząd 

 


Wiadomości i komunikaty

26 września 2014

NOŚ ODBLASKI z NORD EXPRESS

Szanowni pasażerowie NORD EXPRESS,

pragniemy przypomnieć, że zgodnie z nowelizacją ustawy Prawo drogowe, od 1 września br. wszyscy poruszający się po drodze (poza terenem zabudowanym) pieszo lub rowerem, są zobowiązani używać wyraźnie widocznych elementów odblaskowych.

Kierowcy naszej Firmy doskonale wiedzą jak niebezpieczne jest mijanie pieszego czy rowerzysty, który późnym zmierzchem, wieczorem lub nocą idzie lub jedzie poboczem szosy bez wyraźnego oznakowania na ubraniu.

Dlatego też, dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg, NORD EXPRESS sprezentował swoim wiernym KLIENTOM, kupującym u nas bilety miesięczne, elementy odblaskowe w czytelnych jaskrawych kolorach, które w prosty sposób można zaczepić o ubranie, plecak, torbę, rower.

Każdy noszący taki odblask będzie widoczny dla kierowców i w drodze do domu zdecydowanie bezpieczniejszy.

Prosimy odebrać prezent - odblaskowe światełko z logo NORD EXPRESS w Biurze Obsługi Klienta w Słupsku przy ul. Kołłątaja 32 przy okazji zakupu biletu miesięcznego od 1 października br.

Idąc ulicą - noś odblaski!


16 maja 2014

JEDEN BILET – DWA AUTOBUSY - wzajemne honorowanie biletów NORD EXPRESS i RAMZES

JEDEN BILET - DWA AUTOBUSY - wzajemne honorowanie biletów NORD EXPRESS I RAMZES

Uwaga pasażerowie z linii Słupsk – Ustka – Słupsk!

W odpowiedzi na wnioski pasażerów od dnia 1 czerwca 2014 r. wprowadzamy wzajemne honorowanie biletów - udostępniamy naszym klientom możliwość jazdy na jednym bilecie miesięcznym autobusami dwóch firm – NORD EXPRESS i RAMZES.

Dzięki temu każdy korzystający z biletu miesięcznego ma możliwość jazdy między Ustką a Słupskiem dwa razy na godzinę (mniej więcej co pół godziny) – zawsze dwadzieścia minut po i za piętnaście z Ustki pl. Dąbrowskiego do Słupska (x.20 i x.45) oraz o w pół i za pięć minut każda godzina ze Słupska z al. Wojska Polskiego (PKP, PKS) do Ustki ( x.30 i x.55).

Każdy kto kupi w NORD EXPRESS lub RAMZES bilet miesięczny na czerwiec będzie miał możliwość jazdy autobusami obydwóch firm na trasie Słupsk – Ustka – Słupsk bez dodatkowych opłat czy formalności – wystarczy zbliżyć bilet elektroniczny (Em-kartę) do czytnika przy wejściu do pojazdu lub podczas kontroli biletów.

Jednocześnie informujemy iż pozostałe firmy z trasy Słupsk – Ustka nie były zainteresowane wzajemnym honorowaniem biletów.

Dodatkowe informacje o wzajemnym honorowaniu biletów w biurach przewoźników, u konduktorek oraz na stronach internetowych przewoźników.


24 kwietnia 2014

UWAGA! OD 1 MAJA KOREKTA ROZKŁADU LINII 101

Od 1 maja 2014 wejdzie w życie nowy - skorygowany rozkład linii 101. Zmiana polega na wycofaniu się z obsługi odcinka Rzuszcze – Wolinia w dni robocze na pierwszym i ostatnim kursie. Rozkład jazdy na podstawowym odcinku Słupsk – Rzuszcze pozostaje bez zmian.

Korekty polegają na likwidacji (skróceniu) kursowania na odcinku Rzuszcze– Wolinia następujących kursów: popołudniowego odjazd o 16.20 ze Słupska (dni robocze), oraz porannego - zamiast o 6.18 z Wolinii odjedzie o 6.27 z przystanku Rzuszcze Zakład. Reszta kursów bez zmian. Zmiany wejdą w życie od 1 maja 2014 roku.


24 kwietnia 2014

KUP BILET MIESIĘCZNY W AUTOBUSIE - BEZ KOLEJEK I KŁOPOTÓW

Od kwietnia 2014 roku rozpoczynamy sprzedaż bieltów miesiecznych w autobusie. Już teraz pasażerowie linii 101 i 105 (Słupsk - Głóczyce) mogą plotażowo przedłużyć ważność biletu miesięcznego (eM-Karty) w autobusie u konduktorki bez dodatkowych opłat.

W taki sposób bilet można nabyć bez kolejek i czekania, bez potrzeby jazdy do biura w Słupsku - wygodnie, podczas jazdy. Bilety na kolejny miesiąc można będzie kupować od dnia 15go poprzedniego miesiąca. Z przyczyn organizacyjnych i technicznych w autobusach możliwy będzie zakup biletu na kolejny miesiąc, ale już nie zakup nowego biletu (pierwszy raz) czy zmiana danych (inna trasa i inne).

W początkowym okresie sprzedaż biletów miesięcznych przez konduktorki w autobusach odbywać się będzie od godz. 8.00 do godz. 18.00 w autobusach linii 101 i 105.  Do zakupu potrzebna jest eMkara. Każdy kupujący otrzyma także papierowe potwierdzenie nabycia biletu. Docelowo sprzedaż biletó miesiecznych w autobusach będzie rozszerzana na kolejne linie i na pozostałe godziny (w miarę możliwości technicznych).

SKORZYSTAJ, ZOBACZ JAKIE TO ŁATWE I WYGODNE!


21 lutego 2014

TRZECI AUTOBUS RANO Z USTKI NA LINII 100

Od poniedziałku 24 lutego dla zapewnienia większego komfortu dojeżdżających linią 100 z Ustki do Słupska  do pracy i szkoły na godzinę 8.00 nasza firma uruchamia dodatkowy, trzeci kurs “BIS”. Zmiana rozkładu pozwoli wszystkim chętnym dojechać komfortowo do Słupska z odpowiednim wyprzedzeniem pozwalającym spokojnie  zdążyć do celu podróży na godz. 8.00.

Tak więc od poniedziałku w dni nauki szkolnej z Ustki po godz. 7.00 rano wyjadą 3 autobusy:

  1. pierwszy to przyśpieszony kurs obsługujący przystanki: Ustka - Kolorowa działki (7.06); Ustka Darłowska-szkoła (7.08); Ustka Darłowska (7.09), Ustka Portowa (7.12) i Ustka - Słupska (7:13) i dalej bez zatrzymania do Słupska (w Słupsku zatrzymuje sie na żądanie na wszystkich przystankach, dojazd przystanku Słupsk Wojska Polskiego ok. 7:35, Słupsk Rzymowskiego 7:49). UWAGA!!! KURS Z POMINIĘCIEM PRZYSTANKU p. DĄBROWSKIEGO  i WRÓBLEWSKIEGO W USTCE.
  2. drugi to przyśpieszony kurs jadący z przystanku Ustka Portowa (pętla) odjazd o 7:14 obsługujący przystanki: Ustka - pl. Dąbrowskiego (7:19) oraz Ustka pl. Wróblewskiego. (7:20) i dalej jako przyśpieszony  do Słupska (w Słupsku zatrzymuje się na żądanie na wszystkich przystankach, dojazd przystanku Słupsk Wojska Polskiego ok. 7:40, Słupsk Rzymowskiego 7:55). UWAGA!!! KURS Z POMINĘCIEM PRZYSTANKU USTKA - SŁUPSKA.
  3. trzeci to normalny kurs zatrzymujący się na wszystkich przystankach na trasie, odjazd bez zmian od lat - o 7:08 z Lędowa, Ustka Portowa 7.16, Ustka, pl. Dąbrowskiego 7.20 i dalej obsługując wszystkie przystanki po trasie - bez zmian.

Mamy nadzieję, że zaproponowana zmiana poprawi komfort i skróci czas dojazdu do Słupka wszystkim zainteresowanym pasażerom.


23 sierpnia 2013

TNIEMY CENY NA LINII 107 SŁAWNO-SŁUPSK!

Od dnia 28 sierpnia obniżamy ceny biletów na linii nr 107 SŁAWNO - SŁUPSK - SŁAWNO.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów przygotowaliśmy nowy, niższy strefowy cennik biletów na linię 107. Dzięki temu ceny biletów uległy obniżeniu.

I tak dla przykładu nowa cena biletu miesięcznego na pełną trasę Sławno – Słupsk i z powrotem wyniesie tylko 199 zł (uczniowski – 101,49 zł, a studencki - 97,51zł). Bilet miesięczny NORD EXPRESS jest ważny cały miesiąc, we wszystkie dni tygodnia (także w soboty, niedziele i święta) na nieograniczoną ilość kursów.

Bilety jednorazowe w relacji Sławno – Słupsk kosztują 6,50 zł. Warto dodać, iż w autobusach obowiązują wszystkie ulgi ustawowe.

Ceny w krótszych relacjach (z innych miejscowości) także uległy obniżeniu.

I tak dla przykładu cena biletu (jednorazowy/miesięczny) wyniesie:

Z Bolesławic, Reblina i Reblinka – do Słupska 4 zł/134zł; do Sławna 5,90zł/189zł;

Z Sycewic – do Słupska i do Sławna 5 zł/159zł;

Z Noskowa, Wrześnicy, Warszkowa – do Słupska 5,90zł/189zł, do Sławna 4 zł/134zł.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług. Jako jedyny przewoźnik na trasie Słupsk – Sławno zapewniamy całoroczną obsługę komunikacyjna, także w niedziele i święta (9 par kursów w dni robocze, 6 par w soboty i 3 w niedziele i święta). Linia obsługiwana jest nowoczesnymi autobusami, z szerokimi wejściami i miejscem na wózek czy większy bagaż.

W związku z planami jeszcze lepszego dopasowania oferty do potrzeb mieszkańców prosimy o składanie wniosków i uwag do rozkładu jazdy. Wnioski te zostaną uwzględnione w planowanej zmianie rozkładu.

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!


28 maja 2013

ZMIANA ROZKŁADU LINII 101 – OGRANICZENIE ILOŚCI KURSÓW NA ODCINKU GŁÓWCZYCE – WOLINIA – GŁÓWCZYCE

 Od dnia 1 czerwca 2013 roku zmianie ulega rozkład linii 101.

Zmiany  polegają na wycofaniu się z obsługi odcinka Główczyce – Wolinia w soboty i w niedziele oraz ograniczenie liczby kursów na tym odcinku w dni powszednie. Rozkład jazdy na podstawowym odcinku Słupsk – Główczyce pozostaje bez zmian. 

Korekty – zmiany szczegółowe polegają na:

- likwidacji (skróceniu) na odcinku Główczyce – Wolinia  następujących kursów – odjazdy ze Słupska: 5:30 (sob), 8:00 (sob), 11:15 (powszednie), 11;30 (niedziele); 12:20 (sob), 13:20 (szkolny),15:10 (sob); 15:20 (pow) i 15:30 (niedz) oraz 18:20 (pow.).   

- likwidacji (skróceniu) na odcinku Wolinia – Główczyce następujących kursów: odjazdy z Wolinii o 5:26 (pow), 6:46 (sob), 9:16 (sob), 9:46 (niedz), 13;30 (pow), 12:55 (niedz) i 13:40 9sob) i 14:55 (szk) 16;45 (niedz), 16:50 (sob), 16:55  (pow) oraz19:55 (pow).

- zmianie trasy  (skróceniu trasy kursów porannych do Słupska) poprzez likwidację zajazdu kieszeniowego – szuflady  do wsi Wykosowo i wynikająca z tego zmiana czasu przejazdu na odcinku Wolinia – Główczyce (przesunięcie z 7:23 na 7:27 i z 9:45 na 9:50).

- wydłużenie przebiegu kursu 0125 (odjazd ze Słupska o 16:20) na odcinku Główczyce – Wolinia (w dni powszednie).

 

Szczegółowy rozkład jazdy na stronie z rozkładem linii 101 http://www.nordexpress.pl/rozklady/start.php?l=101


17 maja 2013

BILET ELKTRONICZNY - EM KARTA - JUŻ OD CZERWCA W NORD EXPRESS

Od dnia 1 czerwca 2013 r wprowadzamy nową formę biletu miesięcznego – tzw. EM-Karta czyli bilet elektroniczny w formie plastikowej karty z czipem elektronicznym.

 

Każdy pasażer nabywający bilet miesięczny na miesiąc czerwiec otrzyma EM Kartę za którą zostanie pobrana jednorazowa opłata 2,5 zł.

 

Szczegółowe informacje dotyczące zasad posługiwania się EM Kartą przedstawiamy poniżej:

 

1. Definicja EM-Karty

 

EM-karta to elektroniczny bilet miesięczny wielokrotnego użytku. Jest to zbliżeniowa karta działająca z wykorzystaniem fal radiowych. Umożliwia ona wielokrotny zapis i odczyt informacji na niej zawartych. Po upływie terminu ważności jednego biletu oraz wykupieniu następnego, dane na karcie są aktualizowane i staje się ona nowym biletem miesięcznym. EM karta upoważnia posiadacza do przejazdów na wybranej trasie w okresie ważności biletu w niej zapisanego.

 

 2. Definiowanie trasy przejazdu

 

W chwili zakupu karty należy prawidłowo określić pełną nazwę przystanku wyjazdowego i docelowego ze wskazaniem ewentualnego przystanku przesiadkowego.

 

3. Opłaty

 

Wydanie EM-karty wiąże się z pobraniem od pasażera opłaty w wysokości 2,50 zł brutto.

 

 4. Zasady posługiwania się EM-kartą

 

EM-KARTA JEST WAŻNA WYŁĄCZNIE Z PARAGONEM FISKALNYM. Tylko okazanie paragonu fiskalnego wraz z EM-kartą w chwili wsiadania do autobusu uprawnia pasażera do przejazdu na podstawie biletu miesięcznego. W przypadku zgubienia, kradzieży lub zniszczenia EM-karty lub paragonu fiskalnego pasażer nie może korzystać z przejazdu tylko na podstawie jednego z tych elementów. Pasażer zobowiązany jest wówczas do zakupu biletu jednorazowego uprawniającego do przejazdu danym kursem. Następnie należy zgłosić się do kas biletowych celem wydania zaświadczenia o zgubieniu biletu oraz nowej EM-karty.

 

EM-KARTĘ NALEżY ZAREJESTROWAĆ W BILETERCE KAŻDORAZOWO PO WEJŚCIU DO AUTOBUSU. W tym celu należy zbliżyć kartę do czytnika w bileterce na 2 sekundy. Karta jest ważna, gdy bileterka wyda pojedynczy sygnał akceptujący dane zawarte na karcie.

Niezarejestrowanie EM-karty w bileterce będzie traktowane jak przejazd bez ważnego biletu.

 

5. Warunki przechowywania EM-Karty

 

EM-karta nie wymaga specjalnych warunków przechowywania. Jednakże zginanie jej, przetrzymywanie w niskich temperaturach (poniżej -20°C) może doprowadzić do jej złamania, natomiast podgrzewanie lub wystawienie karty na działanie temperatury wyższej niż 50°C spowoduje jej rozwarstwienie. Należy również unikać trzymania karty w miejscach takich jak tylne kieszenie spodni i podobne ponieważ może to doprowadzić do stałego odkształcenia karty.

 


19 kwietnia 2013

ZMIANA ROZKŁADU JAZDY LINII BEZPŁATNEJ R1

Od dnia 22 kwietnia 2013 r (poniedziałek) zmianie ulega rozkład jazdy linii  bezpłatnej R1 kursującej do hipermarketu REAL w podsłupskiej Kobylnicy.

W skrócie zmiany polegają na skróceniu linii i zmianie rozkładu (godzin odjazdu).

Szczegółowe zmiany poniżej:

- skróceniu ulega trasa linii w Słupsku (rezygnacja z obsługi przystanków: „Słupsk, Piłsudskiego-Kościół”; oraz „Słupsk, Szczecińska –Braci Gierymskich”, autobusy kursować będą do pętli na Rzymowskiego);

- rezygnacja z obsługi przystanku „Bolesławice, CH Pod Wiatrakami” – autobusy pojadą prosto do REALa.

- zmiana rozkładu - przejście z cyklu 40minutowego na godzinny (autobusy kursować będą co godzinę)

- nowe godziny odjazdów z Rzymowskiego: 10:50, 11;10, 12:10, 13:10, 14:10, 15:10, 16:10, 17:10, 18:10, 19:10 i 19:10.

- nowe godziny odjazdów z Kobylnica-REAL: 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:00, 20:00.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny będzie na przystankach i na www.nordexpress.pl

 


18 kwietnia 2013

ZMIANY NA LINII 101 - LIKWIDACJA ZAJAZDÓW DO BĘDZIECHOWA I DRZEŻEWA

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na bardzo małe zainteresowanie pasażerów, od dnia 27 kwietnia 2013 r. autobusy linii 101 nie będą zajeżdżać do Będziechowa i Drzeżewa. Do obu miejscowości nadal możliwe będzie dojście piesze z przystanku „Będziechowo, Skrzyżowanie”, na którym zatrzymywać się będą wszystkie autobusy linii 101.  

W związku z tym, w dni nauki szkolnej, w kursach o godz. 6.35 z Główczyc do Słupska oraz o godz. 15:20 ze Słupska do Wolinii nastąpią minutowe przesunięcia, związane z krótszym przebiegiem trasy. Skróceniu ulegnie także czas przejazdu w obu kursach. 

 


  Wydatki związane z inwestycją oraz zakupem wyposażania dla projektu pt. ROZBUDOWA PRZEDSIĘBIORSTWA NORD EXPRESS, UTWORZENIE WARSZTATU, WYPOSAŻENIE POJAZDÓW I BIURA są współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (Umowa nr Z/2.22/III/3.4/010/04/U/9/05) oraz ze środków Budżetu Państwa.